Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo, Mobilya

Yaratıcı çözümlerle banyo dolapları

26 Nisan 2012 3.568 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin en önemli yerlerinden biri olan banyolarda her insan öncelikle hijyene ve sonrasında da görünüme önem verir. Evin salon ya da yatak odası gibi bölümleri için uzun süre boyunca dekoratif çözümler aranırken banyolarda genellikle klasik dekorasyon çözümlerine başvurulur. Banyoların düzenli görünmesi ev sahibinin de temiz ve bakımlı bir insan olduğunu gösterdiğinden, banyonun tüm havasını değiştirecek doğru banyo dolaplarının seçilmesi de oldukça önemlidir. Banyoların havasını baştan aşağı değiştiren modern tasarımlı banyo dolapları hem çok şık bir dekorasyon konsepti hem de derli toplu bir görünüm sağlamaktadır.

Mdf kapaklı banyo dolapları son yıllarda dekorasyon seçimlerinde adeta bir trend haline gelirken, bu malzemenin sağladığı şık ve pürüzsüz görünüm sayesinde banyolar çok daha iç açıcı bir havaya da sahip olabilir. Banyo dekorasyonunda duş, klozet ve fayans gibi belli başlı konulara bağlı kalmak istemeyenler için sınırsız renk seçeneği sunan mdf kapaklı banyo dolapları, spot ışıklı aydınlatma sistemleri ile desteklenerek tasarımın çok daha prestijli bir hale gelmesini de sağlamaktadır.

Seramik lavabo şıklığından vazgeçemeyenlerin de düşünüldüğü yeni nesil banyo dolaplarında, ev sahiplerinin tüm ihtiyaçları düşünülen modeller mevcut. Bölmeli yapıları ile tüm ev halkının kendi eşyalarını rahatlıkla içine koyabileceği banyo dolapları, doğru ışıklandırma ile oldukça parlak bir görünüm de vaat ediyor. Mdf kaplamalı banyo dolaplarına üstten verilen spot ışığı ile pürüzsüz yüzey daha da ön plana çıkarak, çok daha temiz ve göz alıcı bir görünüm oluşmasını sağlıyor. Yeni moda banyo dolaplarının tercihe göre istenilen ölçülerde üretilebilmesi de ev sahiplerine tüm ihtiyaçlarını tek bir ünitede toplama imkanı sunuyor.

Uzun ömürlü malzemelerden üretilmiş banyo dolaplarının seçilmesi bilhassa rutubetin yoğun olduğu banyolar için bir gereksinim olurken, kapak mekanizmalarının da uzun süreli kullanıma dayanabilecek yapıda olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Yer ile temas etmeyen ve duvara monte edilen banyo dolaplarının da sağlam bir şekilde duvara tutunduğundan emin olması, ilerleyen zamanlarda yerçekiminin ve dolabın içine konan eşyaların ağırlığı ile dolabın düşmemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.