Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Zemin

Yaşam alanlarında seramik

2 Mayıs 2012 3.440 kez okundu Yorum yapılmamış

Eskiden seramiği sadece banyo ve mutfaklarda kullanıyorduk. Artık yeni nesil dekorasyon trendleriyle seramiği yaşam alanlarına sokuyoruz. Yatak başınıza boylu boyuna uzanmış Retro bir seramik döşeme, ya da salonlarınızda televizyon ünitesi arkasına her renkten seramiğe rastlamak mümkün olabiliyor. Seramik sanayicileri ise, farklı desen, doku ve renk kartelalarıyla müşterilere sonsuz alternatifler sağlayarak, seramiği yaşam alanlarının vazgeçilmezi kılıyorlar.

Alışılagelmiş olarak yer kaplamalarında parke, masif parke, laminant ya da lamine tahtalar kullanılıyor. Zemine döşenen tahta ısı yalıtımı yaparak, zeminlerin vazgeçilmez ürünleri gibi düşünülüyor. Sadece ıslak zeminlerde seramik zemin kaplamaları kullanılırken, artık akıllı evlerde yerden ısıtmalı sistemler kullanıldığı için, seramik zemin kaplamaları salon ve diğer odalarda da tercih edilmeye başlandı.

Mukavemeti, hijyenik unsurları ve bir çok artısını düşünerek, yaşam alanlarınızda duvar ya da zeminde seramik kullanmayı planlıyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Seramik kaplamak istediğiniz duvarlarınız için, öncelikle sadece seçeceğiniz bir duvar için çalışma yaptırmanızı öneririz. Seramik boya gibi bir malzeme değil. Uygulaması boya badana kadar kolay yapılmıyor. Evinizin duvar rengini beğenmediğiniz takdirde, usta bile çağırmadan kendi emeğinizle boyaya rötuş yaparken, seramik kaplama bir duvarda aynı kolaylığı yaşamanız zordur. Mutlaka bir usta yardımı almanız gerekir.

Yaşam alanlarınızda sadece bir duvara, bir tek boyutun içerisine döşeteceğiniz seramik, odaya derinlik katacak ve odayı çarpıcı hale getirecektir. Ayrıca birçok firmanın koleksiyonunda çıkan farklı Osmanlı motiflerini duvar süsü olarak bile kullanmanız mümkün. Duvar süslemelerinde kullanabileceğiniz taş, çini ve ahşap işlerinin aralarına serpiştirilebilirler. Niş kenarlarına, pencere pervazlarına etnik seramik karolar kullanılabilir.

Yaşam alanlarınınız zemininde kullanılan seramikler arasında, odaya soğuk, donuk bir hava vermemek adına, tahta görüntüsüne çok çok yakın, parke görünümlü, ince derzli seramikler bile bulunuyor. Üstelik parkeler gibi çizilme problemi, siliste ihtiyacı, zamanla donuklaşma problemi yaşamadan ve temizliği için sarf edilen cilalara gerek duymadan, seramiğin konforundan faydalanabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.