Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Yatak başlıkları

7 Ocak 2012 4.644 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatakları gelişen şehir yaşamı ile birlikte sadece uyumak için kullanılan bir oda olmaktan çıkarak; giyinme, film izleme ve hatta çalışmak için kullanılan, çok fonksiyonlu yaşam alanlarına dönüşmüştür. Bir yatak odasının tüm karakteri yatağa, yatağın odada bıraktığı etki de yatak başlığına bağlıdır. Yatak başlığını klasik bir tarzda ahşap malzemeden seçerseniz, yatak odasının geri kalan tüm dekorasyonunu klasik tarzda yapmanız gerekmektedir. Yatağınızın üzerinde kullandığını yatak örtüsü ve yastıkları değiştirme imkanınız her zaman vardır ancak yatak başlığı odanın değişmeyen dekorasyon araçlarından birisi olarak kalacaktır.

Yatak odanızdaki mobilyalar ahşap malzemeden yapılmış ise, kullanacağınız yatak başlığının da taklit yeteneği yüksek bir malzemeden ya da ahşaptan yapılmış olması gerekmektedir. Yatak başlığınızın rengi, yatağın ve odanın mobilyası ile tamamen zıt renklerde olabilir. Böylece yatak başlığında kullanacağınız zıt renk sayesinde, yatağınızın göze çarpmasını ve dolayısı ile odanın ilgi odağının yatağınız olmasını sağlayabilirsiniz. Koyu tonlar kullanılan bir yatak odasında kırmızı gibi sıcak bir renge sahip yatak başlığı, mekanın tüm havasını birden bire değiştirecektir.

Yatak odanızın daha şık görünmesi için yatak başlığınızın bir kısmını, asimetrik bir şekilde farklı renk bir kumaş ile kaplayabilirsiniz. Böylece odanızda kullanılan renk sayısı artacağından hem daha zengin bir görünüm hem de ilginç bir hava yakalamış olursunuz. Ayrıca son günlerde oldukça moda olan eksiltilmiş yatak başlıklarını tercih ederek, daha trend bir ambiyans elde etmenizde mümkündür. Ancak eksiltilmiş yatak başlığı ile birlikte ayaklık da kullanmamaya çalışın. Hem yatak başlığı hem de ayaklık kullanmanız durumunda; kaba ve hantal bir görünüme sahip olan yatağınız, yatak odanızın olduğundan daha küçük görünmesine neden olacaktır. Ayrıca ayaklığın kullanımı ile yatak başlığının verdiği etkiyi de büyük oranda azaltmış olursunuz. Eğer yatağınız platform yapıda bir yataksa, kullanacağınız yatak başlığının çok uzun olmamasına da dikkat etmelisiniz. Platform yatakların ayakları olmadığından yere daha yakındır ve çok uzun bir yatak başlığı yere olduğundan daha da yakın görünmelerine neden olacaktır. Platform yataklarda bu şekilde uzun bir yatak başlığı kullanımı; yatak başlığının bir yatak aksesuarı değil de, yatağın bir aksesuar aracı olduğu izlenimi yaratır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.