Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yatak Bazaları

27 Nisan 2012 6.441 kez okundu Yorum yapılmamış

Fazla geniş olmayan dar evlerde ve yeterli dolap bulunmayan odalarda yatak bazaları her zaman kurtarıcı rol üstleniyor.

Bilindiği gibi bazaların temel işlevi yatağı yerden yükseltmek içindir. Fakat aynı zamanda depolama, sık kullanılmayan eşyaların saklanması gibi işlevleri de yerine getiriyor. Yataklar bazalı olarak yapılırken 2 farklı baza modeli kullanılıyor. Birinci model sandıksz baza oluyor. Diğer ismi de kör bazadır. İkinci model ise sandıklı baza.

Sandıklı bazalar yorgan, yastık, battaniye gibi ev tekstil ürünlerini ve kışlık, yazlık giysiler için gerek duyulan dolap ihtiyacını gideriyor. Baza modelleri ayrıca tek kişilik ve çift kişilik oluyor. Yatağın ayak ucundan açılan sandıklı baza modelleri yaygın olarak kullanılırken yatağın yan tarafından açılan sandıklı baza model uygulamalarına da rastlanıyor.  Baza imalatında dayanıklı üründen yapılan metal iskelet kullanılıyor. İskeletin yanları, üstü ve altı ince ahşap malzemeden kaplanıyor. Üst kısmı açılıp kapanabiliyor ve açıldığında açık kalabilmesi için yan kısımlarına emniyet kilidi yapılıyor. Rahatlıkla açılıp kapanabilen baza üst, alt ve yanlarında bulunan ahşap malzemeler kumaşla kaplanıyor.

Zengin renk seçeneği olan baza kumaşları kir ve leke tutmayan kumaştan üretiliyor. Çift kişilik yatak bazaları iki ayrı bazanan yan yana konulup birbirine monte edilmesiyle oluşturulurken, yine çift kişilik ve tek bazadan oluşan modeller de bulunuyor. Yatak bazalarına günün moda renkleri ve moda olan deri, kumaş, ferforje gibi materyaller kullanılarak baza yatak başı ilave edilebiliyor.  Şık ve kullanışlı yatak bazaları depolama için alternatif çözüm oluyor

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.