Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yatak modelleri

21 Mart 2012 3.978 kez okundu Yorum yapılmamış

İnsanların yoğun hayat temposunda vücutlarının dinlenmesi için bir gereksinim olan yataklar, yeni teknoloji sayesinde insan sağlığına her açıdan destekliyor. Yeni üretim teknolojileri yatak modellerinde konforu, estetik şıklıktan daha öncelikli bir tercih konumuna getirmiş durumda. Yatak yüzeylerinde kullanılan jel teknolojisi, nano teknoloji ürünü kapsüllü yatak modelleri, özel iyon yüklemesiyle stres alan yataklar, vücut yapısına göre şekil alan dış yüzey malzemeler, gözenekli yapısıyla nemi dışarı atarak serin ve kuru bir uyku imkanı sağlayan yataklar ve daha birçok yeni teknoloji ürünü yatak, insanlara üstün konfor sunan bir uyku deneyimi vaat ediyor.

Isıya duyarlı nano teknoloji kampüller kullanılarak üretilen yataklar, ilk bakışta herkes için bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi gelebilir. Ancak günümüzde üreticiler nano teknoloji ürünleri kullanmaya başlayarak, bu ürünleri ülkemiz pazarına da sürmüş durumdalar. Üzerine yatak kişinin hangi noktalara daha fazla basınç uyguladığını anlayarak bu bölgeleri daha fazla destekleyen yataklar, gece uykusu esnasında sürekli pozisyon değiştiren insanlar için inanılmaz bir yenilik anlamına geliyor. Ayrıca “koku kapsülü” teknolojisinin de yaygın bir biçimde kullanılmaya başladığı yatak üretiminde, artık dilediğiniz gibi kokan yataklarda mis kokulu bir uykunun keyfini çıkartma imkanına sahipsiniz. Dilediğiniz farklı koku dokularının da işlenebildiği mikro kapsüller, size bahar çiçeklerinin ferahlığı içinde uyuma imkanı sunuyor.

Sert bir zeminde uyumak isteyenler ya da “birazcık” kilo sorunu olanlar için özel olarak 140 dansite üzerinde yoğunlukta üretilen yataklarsa, uzun süreli yatma sonrası çökme ve gevşeme sorunlarının tarih olmasını sağlıyor. Hareketli iç yapıya sahip yeni nesil yataklarda, ayrıca hafıza modülü de kullanılabiliyor. Üzerinde uyuyan kişinin basınç noktalarını, uyku esnasında hareketliliğini ve vücut sıcaklık değişimlerini hatırlayan bu yataklar, siz yatağa uzanır uzanmaz alışkanlıklarınıza cevap verecek şekilde davranıyor. Bilhassa yaz aylarında çok terlediği için sırılsıklam yataklarda uyuyamayan insanların vazgeçilmezi olmaya aday vücut ısına duyarlı elastik malzemeli yataklar da, kuru yataklarda serin bir uyku deneyimi yaşanmasını sağlıyor.

Yatağın üretim aşamasında ipliklerin içerisine gümüş karıştırılarak imal edilen yeni teknoloji yataklar, gümüş iyonları sayesinde stresin uyku ile birlikte akıp gitmesini sağlıyor. Son derece dinlendirici ve negatif elektriğin vücuttan uzaklaşmasını sağlayan bir uyku sunan bu yataklar, vücuttaki statik elektriğin dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca tüm bunların ötesinde yeni teknoloji ürünü yatakların neredeyse tamamının anti bakteriyel özellikte olduğunu da unutmamak gerekiyor. Üzerinde virüs, bakteri, kir, toz, akar, mantar gibi oluşumlara izin vermeyen yeni nesil yataklar, konforlu olduğu kadar aynı zamanda da hijyenik bir uyku sağlıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.