Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yatak odalarına ayrıcalık kazandıran nevresim takımları

12 Eylül 2012 2.598 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatak odası dekorasyonunda başlangıç noktası olan ve mekanın algı odağına yerleşen yatak takımları, beraberinde kullanılan şık ve konforlu bir nevresim takımı ile yatak odasının ayrıcalık kazanmasını sağlar. Yatak ve mobilya seçimi kadar önemli ve özen gösterilmesi gereken bir konu olan nevresim takımı seçimi, uyku kalitesine de doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alır. İpeğin sunduğu aydınlık ve pürüzsüz his ile yatakta geçirdiğiniz zamanın hiç bitmemesini istemenize neden olacak nevresim takımları olduğu gibi, %100 organik pamuklu dokusu sayesinde yumuşak ve sağlıklı bir ortamda uyumanın rahatlığını sunacak nevresimler de mevcut. Nevresim takımı seçimlerinde oldukça farklı kumaş dokusu olduğundan seçimin tamamen size ait olduğu söylenebilir.

Modern teknolojinin nevresim üretiminde de kullanılması ile üzerinde virüs ve bakteriler gibi mikroorganizmaların yaşamasına izin vermeyen anti bakteriyel nevresim takımları artık ulaşılabilir meblağlarla tüketicilere sunuluyor. Bütçenizi zorlamadan bu yeni nesil nevresim takımlarının sunduğu sağlıklı ortamda içiniz rahat ederek uyuyabilirsiniz. Ayrıca kumaş dokumalarında kullanılan yeni teknikler sayesinde yaz aylarında serin, kış aylarının soğuk gecelerindeyse sıcacık bir uyku imkanına da sahip olabilirsiniz. Hava akışını engellemeyen dokuya sahip modern nevresim takımları özellikle gece terlemesi nedeniyle uyku kalitesi düşen ve yeni güne yorgun olarak uyananların favorisi olacaktır.

Evin her odasında olduğu gibi yatak odalarında da kullanılan renkler doğrudan insan psikolojisi üzerinde etkilidir. Yatak odasının dinlenme alanı olması nedeniyle ortama uygun renklere sahip nevresim takımları ile çok daha pozitif enerjili mekanlar yaratabilirsiniz. Gecelerine biraz renk katmak isteyenler için romantizm temalı nevresim takımları da bulunduğundan ruh halinize göre farklı modelleri kullanma imkanına da sahipsiniz. Sıcak renklerin hakim olduğu nevresim takımları ile koyu tonların kullanıldığı bir dekorasyona sahip yatak odalarının hareketlenmesi ve yüksek enerjili hale gelmesi mümkün. Aynı şekilde yatak odası takımlarında, duvar renklerinde ve aksesuarlarda canlı renklerin hakim olduğu yatak odalarının biraz daha dengeli bir atmosfere sahip olması için pastel tonların kullanıldığı veya beyaz renk nevresim takımlarını da kullanabilirsiniz.

Renk ve desen çeşitliliği açısından neredeyse sınırsız seçeneğin hakim olduğu yeni trend nevresim takımlarında ayrıca dijital baskı teknolojileri de kullanılabiliyor. Sevdiklerinizin resimleriyle süslenen bir nevresim takımı ile yatak odanızın sadece sizde olan özel bir tasarıma sahip olması da mümkün. Çok detaylı görsellerin dahi kusursuz bir biçimde yansıtılmasını sağlayan dijital baskılı nevresim takımları, yatak odalarında estetik görselliğe önem verenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir seçenek. Yine de yeni nesil teknolojilerle farklılaşan ve görselliğin ön planda tutulduğu nevresim takımlarından önce sağlıklı bir kullanım imkanı sunan modelleri tercih etmenizde yarar var.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.