Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yatak odalarında renk seçimi

29 Ekim 2013 2.218 kez okundu Yorum yapılmamış

Renklerin dünyasına yatak odalarınızda bir kapı aralayalım. Herkesin kendisine has sevdiği renkler vardır. Bu renklerin dışında bir rengi size tavsiye eden olduğunda pek de hoşunuza gitmeyebilir. Ancak biz burada sadece genel hatlardan bahsedeceğiz. beyazBahsettiklerimiz sizlerin zevkleriyle uyuşmaya bilir. Bu durumda yapacağınız en doğru tercih kendi sevdiğinizi yapmaktır. Çünkü insan ancak bu şekilde mutlu olur. Ama güzellik tüyolarına açık olanlar için makaleler yazmaya devam edeceğiz. Bugünde yatak odalarında kullanılması gereken renklerden biraz bahsetmek istiyorum. Yatak odası önemli bir mevki. Yalnızca sevdiğiniz insanla kullandığınız size ait olan, mahreminiz. Bu nedenle burada daha dikkatli davranarak, daha güzel sevgi mekanları yaratabilirsiniz. Yatak odalarına dair sadece duvarların renklerinin nasıl olması gerektiğine değineceğiz. Ara ara yatak odalarıyla alakalı başka konularda makaleler sizlerle paylaşmıştık. Lafı uzatmadan konuya giriyorum.

Yatak odalarınız da dikkatinizi çekecek olan renkleri tercih etmemelisiniz. Sıcak renkler denilen kategoriden daha farklı olan renkleri, yani soğuk renkler dediğimiz, yeşil, gri, açık mavi, leylak renkleri tonlarında seçimler yapmalısınız. Neden bu renkleri tercih ediyoruz?  Çünkü hem dinlendirici renklerdir hem de odanızı daha ferahlatacak olan renklerdir. Odalarınızın dinlendirici, terapi etkisine sahip olması için söz konusu renkleri kullanabilirsiniz. Yatak odalarında yapacağınız, dikkatlerinizi dağıtan objeleri odalarınızdan kaldırmanızdır. Tek bir fon rengi ve o renge uygun ahenkli bir tasarım. Bu tasarımda yer alacak aksesuarlar, odanın rengine uyumlu olmalıdır. Eğer odalarınız sabah güneşiyle sizlere ışık yakıyorsa, güneş ışığını yansıtacak olan renkleri tercih ediniz. Geceleri, ay gibi sizleri kıvamında aydınlatacak bir odanız olmasını istiyorsanız, lake beyaz tonda renkler sizler içimdir. Daha sıcak ve mutlu bir oda atmosferine ihtiyacınız varsa, sarı renk sizler içindir. Bu renklerin parlaklık ayarlarında da fazla abartıya gitmemeniz gerekir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.