Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yatak odası dekorasyonu

19 Ekim 2013 1.650 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatak odalarınızı daha özel ve renkli kılmalısınız. Çünkü yatak odaları sevginin her zaman yeşereceği bir mekan olmalı. Bu sebeple öncelikle kendi stilinizi yansıtan bir yatak odasını dizayn etmelisiniz. Böyle yaparak yatak odanızı huzurlu bir mabede yatak odasıdönüştürebilirsiniz. Yatak odalarınızı dekore ederken yapabileceklerinizi burada yazmaya başlıyoruz. Öncelikle odanızın rengine ve desenlerine uygun bir masa lambaları kullanarak başlayabilirsiniz. Böylece baş ucunuzda duran gece aydınlatmalarını genel dekorasyona uyumlu bir hale getireceksiniz. Eğer evinizde kumaşlar varsa ve ne yapayım diye düşünüyorsanız, bu kumaşlar –dantelli şekilde olanları daha güzel duracaktır- masa lambalarının üzerine bir kılıf olabilir. Bir başka uygulanacak dekorasyon fikri ise, şekilli resimlerle bir duvarınızı kaplamaktır. Bu odaya daha muhabbetimsi bir hava kazandıracaktır.

Bunun yanında kullandığımız nevresimlerin şekli, zevkinizi yansıtan bir tarzda olacaktır. Yazın daha açık renkleri, kışın ise koyu renklerde tercihler yaparsanız daha iyi olacaktır. Yatak odalarında genelde dekorasyon açısından mükemmellik yaratacağı düşüncesiyle bol bol yastık kullanılır ancak bunu yapmasanız daha iyi olacaktır. Sadece boynunuz ve uyumak için 2 yastık yeterlidir yatak odaları için.

Yatak odalarınızı daha bütüncül kılmak adına yapılması gerekenlerden birisi ise, halıların dizilişidir. Bu sebeple yatağın iki tarafında da halı bulundurulmalıdır. Farklı renklerde ve desenlerde. İsteyenler daha değişik kilimlerde serebilirler veya yatağın altından geçerek iki tarafı da kaplayacak bir halı seçebilirsiniz. Gelelim aynalar konusuna odalarınız için büyük bir ayna düşünseniz iyi olur. Işığı odanıza yansıtacak bir ayna almanız iyi olacaktır. Yatak odalarında sıkça tercih edilen ve odalara klasik bir görüntü kazandıran Venedik stili aynaları kullanabilirsiniz. Aynalarınızın etrafınızı da farklı sanatsal eserlerle değişik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yatak odalarınızda kullanacağınız badanalar da renkli ve gönül çalan olmalıdır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.