Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?

1 Temmuz 2014 2.029 kez okundu Yorum yapılmamış

Evin en önemli yerlerinden birisi kuşkusuz yatak odaları. Günün yorgunluğunu atmak için kendinizi teslim edeceğiniz yatak odalarını ayrı bir ehemmiyet göstermeniz, daha sağlıklı bir hayata uyanmak için gereklidir. Bu nedenle yatak odaları dekorasyonlarında abartıya kaçılmadan sade ve estetik tarzlar tercih edilmeli.modern-yatak-odasi

Çok renkli yatak odalarını tercih etmeniz halinde uyku problemi yaşayabilirsiniz. Sizlerin enerjisini arttıracak olan canlı renklerin yatak odalarında tercih edilmesi, dinlenmenizin önünde büyük bir engel olarak var olacaktır. Bu sebeple öncelikle her zaman sade ve en az mobilya olacak şekilde bir dekorasyon tercihiniz olsun.

Yatak odası dekorasyonu konusunda ne istediğinizi önceden belirlerseniz, rahat bir döşeme işlemine başlayabilirsiniz. Model olarak tercihleriniz çok. Avangarde, eskitme, rustik, klasik, neo-klasik, ahşap modeller, yatak odalarınız için tercih edebileceğiniz birkaç model sadece. Bu modellerin ortak yanı, sade ve lüksten kaçılmış olması. Rahatlatıcı, dinlendirici, estetik, gözü yormayan bir temaya sahip olmasıdır. Eğer yatak odalarınızda aşk bahçenizi harekete geçirecek stiller arıyorsanız, kırmızı renklerin özel olarak kullanıldığı yatak odaları modellerini tercih edebilirsiniz.

Az aksesuar, fazla huzur

Yatak odalarınızı dikkatinizi dağıtacak aksesuar merkezine dönüştürmeyin. Kullanacağınız ek aksesuarların stresinizi almaya yardımcı araçlar olmasına özen gösterin. Mesela bir çiçek veya stres alması için tasarlanan vazolar… Halılarınızın da fazla renkli olmaması bu konuda önemli. Yapmanız gereken sade bir halı almak. Halı alırken anti stres nitelikte olmasına  dikkat ederseniz, yatak odanızın amacına uygun hareket etmiş olursunuz. Özellikle yoğun bir şekilde çalışanlar ve eve stresli gelenler için anti stres niteliğinde olan halılar önemli.

Gelelim duvarlara… Boya değil, 3D stilinde duvar kağıtları tercih edilerek yatak odasına mükemmel bir egzotik ortam sağlanabilir. Buda dinlenmek için yatak odasını mükemmel bir havaya büründürecektir. Perdelere gelince, yatak odanıza ışık sızdırmayacak kalınlıkta perdelerin alınması çok önemli. Bunun için tül ve perde kaliteli ve mobilyaların rengine, yatak örtüsünün rengine uygun seçilmeli.

Yatak odanıza rahat bir yatak alın. Ortopedik tarzlar, uykunuzun kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi için önemlidir. Hayatınıza renk katmak için yatak odalarınızı mükemmel bir şekilde dekore edin. Ancak sade ve samimi olmasına özen gösterin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.