Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Yaz geliyor bahçeleri düzenleyelim!

15 Mayıs 2014 2.431 kez okundu Yorum yapılmamış

Soğuk kış aylarından sonra yazın habercisi olan baharı yaşarken, yazın sıcak günleri hakkında biraz fikir sahibi olmuş oluyoruz. Bu nedenle sıcak günlerde evlere kapanıp kalmak, iyice durumu stresli yapacak. Eğer tatil filan gibi programınız da yoksa, bahçenizde veya balkonunuzda en azından sizleri serinletecek bir mekan tertip etmelisiniz. Bunun için 2014 senesine ait bazı koleksiyonlara göz bahce-dekorasyonu-1attık. Sizin için iyi bir bahçe mobilyasının nasılını yazmak istiyorum.

Eğer geniş bir bahçeniz varsa, her alanını iyi değerlendirebilmek adına güzel bir tasarıma baş vurulmalı. Bahçenizi evinizden çıkıp gidebileceğiniz farklı bir dünya olarak görebilmelisiniz. Bunun içinde en azından bahçenizde yapay süs şelalelerinin olması isabetli olacak. Bu şelalelerin suyunun bahçenin diğer alanlarına doğru akması, sizlere farklı bir doğa manzarası tadını yaşatacak. Bunun yanında tabi önem verdiğimiz nokta, bahçe mobilyaları olmalı. Özellikle hasır ve bambular, masalar, banklar, salıncaklar, kamelyalar, sağlıklı ve gösterişli olurlarsa, yazın daha zevkli ve farklı geçmesini sağlarlar.

Peki bu anlamda nasıl bir bahçe mobilyası almalıyız?

  1. Öncelikle yazın serinlemek en temel amaç. Bu nedenle mobilyaların serinletici olması gerekir. Bu da ancak organik tasarımlarla mümkün olur. Üstelik bu tasarımlar, dayanıklı ve kaliteli olduklarından uzun süreler sizlerin hizmetinde olacak.
  2. Mobilyaların renklerinin de önemi var. Yeşille birleşen kahve tonda renkler, sizleri stresten arındıracak bir ortam sunacak. Renklendirme ve süslemelerin de sağlıklı olmasına özen gösterin. Mesela renkler konusunda lake tarz boyamalar, veya İtalyan tarz cilalama işlemleri, standartlara uygun olandır.
  3. Mobilyaların her birinde olması gereken özellik, anti stres ve anti bakteriyel niteliklerdir. Bunların olduğu mobilyalar hijyen açısından da sizlere kolaylık sağlayacak. Aynı zamanda keyifli ve stresten uzak bir bahçe dekorasyonunu sizlere sunacak.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.