Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Yemek masası mumları

9 Eylül 2012 3.486 kez okundu Yorum yapılmamış

Yemek odası dekorasyonunun favorilerinden olan romantizm temalı tasarımların vazgeçilmezi olan mumlar, aydınlatma elemanı olmanın ötesinde mekan atmosferini doğrudan değiştiren etkili bir aksesuardır. Sofralarda ağırlanan misafirler ile geçirilen zamanın daha da keyifli hale gelmesini sağlayan mumlar ile ortamın çok daha samimi hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Şüphesiz baş başa yenen romantik akşam yemekleri için de ideal seçim olan mumlar, neredeyse sınırsız renk seçeneği ile tüm yemek odalarında kullanılabilir. Çoğu insan mumları doğrudan romantik yemekler ile özdeşleştirse de, aslında çok farklı seçeneğe sahip olan mumlar hemen hemen her tür ortama uyum sağlayabilir. İş yemeklerinden aile toplantılarına, özel günlerden akraba yemeklerine kadar her tür ortam için uygun bir mum modeli bulunduğundan her zaman mum şıklığından yararlanabilirsiniz.

Yemek masası için mum seçimlerinde belirleyici etken, verilecek yemeğin nasıl bir konsepte sahip olacağıdır. Yakın arkadaşlarla birlikte yenilecek yemekler için son derece farklı mum modellerini seçme imkanına sahipken, ciddi iş yemekleri için gösterişten uzak ancak etkili mumları tercih etmenizde yarar var. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde lüksün ve prestijin sembolü haline gelen “gümüş yemek takımlarıyla” birlikte kullanılan gümüş şamdanlar sayesinde yemeğin üst düzey bir şıklığa sahip olmasını sağlayan mumlar, yüzyıllardır süre gelen gelenekler arasındadır. Baş başa yenen daha özel ve samimi yemekler içinse mum adetini arttırabilir ve böylece yalnızca mumun loş ışığından yararlanabilirsiniz.

Her sofrayla uyum sağlayabilme avantajına sahip olan mumlar, yemek takımlarınızın renkleri ve deseni ne olursa olsun şıklık sunacaktır. Yemek masanızın büyüklüğü de mum seçimlerinde dikkat etmeniz gereken hususlar arasındadır. Zira davetlilerin birbirini görmesine mani olacak kadar büyük mumları tercih etmemeniz gerektiği gibi, mumların el altında olmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Küçük bir yemek masası için çok büyük ve birden fazla mum seçilmesi hem servisin zorlaşmasına hem de davetlilerin rahat bir biçimde yemek yiyememesine neden olacaktır. Ayrıca mumlar kadar mumların yerleştirildiği şamdan ve mumluklar da oldukça önemlidir. Yemek esnasında oluşan hareketlilik nedeniyle kolay kolay devrilmeyecek şamdan ve mumlukları tercih etmeniz, mumun devrilmesi nedeniyle yemeğin keyfinin kaçmasını engelleyecektir. Kapalı mekanlarda olduğu gibi açık havada da ambiyans açısından olumlu bir etki yaratan mumlar, cam fenerlerin içine yerleştirilerek oldukça şık bir görsel oluşmasını sağlayabilir. Ayrıca “tealight” mumları da tercih edebilir, sofranızda yer sorunu yaşamadan mum şıklığından yararlanabilirsiniz.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.