Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yemek odaları için farklı alternatifler

5 Eylül 2012 2.912 kez okundu Yorum yapılmamış

Artık neredeyse her yerde görülen ve klasikleşmenin de ötesinde sıradan hale gelen yemek odası tasarımları, yemek masası ve etrafındaki sandalyeler dışında herhangi bir öğenin bulunmadığı mekanlarla karşımıza çıkıyor. Kalıp tasarım olarak da ifade edilen bu yemek odası dizaynını daha da geliştirmek ve yalnızca size ait olan kimlik sahibi bir mekan yaratmak için kolları sıvamanın zamanı geldi. Sedirlerden berjer takımlara, oturma gruplarından etnik aksesuarlara, küçük banklardan canlı bitkilere yemek odası dekorasyonunda birçok farklı alternatife sahip olduğunuzu unutmayın. Yemek odasının büyüklüğüne göre yemek masası haricinde kalan alana küçük bir oturma grubu ekleyerek hem misafirlerinizin yemek öncesi konforlu bir biçimde vakit geçirebileceği bir yaşam alanı yaratabilir hem de mekan atmosferinin çok daha samimi bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Son dönemde özellikle yemek odası tasarımlarında trend olmaya aday olan doğal ahşap malzemeleri banklar, mekanın daha modern bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Çoğu insan modern stil dekorasyonun soğuk çizgilere sahip olduğundan şikayet ettiğinden, yemek odasına eklenecek ahşap bir bank ile bu soğuk havanın büyük oranda kırılması da mümkün. Banklara benzer şekilde rahat puflar kullanarak da yemek odanızın daha sıcak bir havaya kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda en çok rağbet gören ürünler ise mekanın daha zarif görünmesini sağlayan uzun puflardır. Evlerde verilen ve daha formal bir havaya sahip olan iş yemekleri öncesinde davetlilerin üzerine oturarak içkilerini yudumlayabileceği uzun puflar, yemek öncesi insanların birbirileri ile kaynaşmasını ve atmosferin daha samimi hale gelmesine de yardımcı olacaktır.

Yemek masası etrafına klasik hale gelen ahşap malzemeden üretilen sandalye takımları koymak yerine berjer koltuk kullanarak da sıradan çizginin dışına çıkabilirsiniz. Özellikle yemek odası geniş olduğu için dikdörtgen bir yemek masası tercih edenlerin ortak sorunu olan kesin hatlar ve ciddi görünüm, masanın her iki başına konulacak canlı renklere sahip berjer koltuklar ile büyük oranda yumuşayacaktır. İlk aşamada gözde canlandırılması biraz zor olsa da, doğru desen ve renklere sahip berjerlerin kullanılması ile hayal edilenin de ötesinde bir etki yaratabilirsiniz. Yemek odanızda geniş koltuklara ve sandalyelere ayıracak yeterli alanınız yoksa, duvarla birleştirilen bir sedir uygulaması ile dar alan sorununa işlevsel ve konforlu bir çözüm getirebilirsiniz. Yemek odanızın kimlik sahibi bir hale gelmesini sağlayacak olan sedir uygulaması ayrıca sağladığı konfor ile misafirlerinizin yemek boyunca rahat etmesine yardımcı olacaktır.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.