Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yemek odalarına dair birkaç not

9 Ekim 2013 1.219 kez okundu Yorum yapılmamış

Yemek odalarına dair birkaç fikir sunmak istiyorum. Geçenlerde rast geldiğim bir yemek odası dekorasyonunu çok ilginç olarak karşıladım. Kahverengi tonda dikdörtgen şeklinde bir yemek masası vardı. Ortasında ise lüks bir vazo içerisinde sunulmuş çiçek. yemek odasıİlginç olan tarafı bu değil tabi, yemek masasını tamamlayan sandalyelerin arkalarında isimlerin yazmasıydı. Çok güzel bir el yazısı şeklinde yazılan isimler, yemek odasını kullanan kişilere ait olarak yazılıyormuş. Bir nevi her zaman belli bir mekanınız varsa yemek yerken, onu yazı ile onaylama durumu diyebiliriz bu dekorasyon fikrine. Bana ilginç gelmesinin sebebi bir dekorasyon için çok çocukça bir davranış. Ama yazıların estetik bir şekilde yazılması farklı bir hava katıyor yemek odası dekorasyonuna. Sizde dekorasyona çocuk ruhunuzu eklemek istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

Bunun dışında eğer dar bir yemek odanız varsa evinizde, kullanacağınız renkler sadeliği andıran tonlar olsun. Masanızı cam modeli olanlardan seçerseniz daha ferah bir mekana kavuşmuş olursunuz. Sandalyeleriniz de jafjaflı bir renk seçebilirsiniz. Ancak yine de yemek odasında ben sadeliğin olmasından yanayım. Bu nedenle daha duru renkleri tercih etmeniz yemek odalarınızı daha güzel kılacaktır. Yemek odalarınızın duvarlarını çiçekli duvar kağıtlarıyla veya sade tonda duvar kağıtlarıyla destekleye bilirsiniz. Eğer yemek odanız geniş ise, camlı bir vitrinle farklı bir imaj kazandırabilirsiniz.

Yemek odalarında benim tercih ettiğim masa türü, ahşaptır. Çünkü ahşap tarzda bir yemek masası, stresi yok ediyor. Aynı zamanda daha sağlıklı ve hijyen bir ortam sunuyor. İtalyan cila ile parlatıldığı için herhangi bir tehlike oluşturmuyor. Odaya kattığı terapimsi hava sayesinde daha huzurlu ve mutlu sohbetlerin geçtiği bir akşam yemeği vaktine vesile oluyor. Bu sebeple sizlere de ahşap bir model öneriyorum. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ahşap modeli sunta veya suntalam olmamalıdır. Yüzde yüz ahşap modeller olmalıdır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.