Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yemek odalarınızı çekici kılın

12 Ekim 2013 1.207 kez okundu Yorum yapılmamış

Yemek odaları aile birlikteliklerinin yaşandığı önemli bir yer. Bu yüzden daha canlı ve sohbetlerin hoşça geçirileceği bir yer olmalıdır. yemek odasıLüks restoranların dekoratif ahengini herkes sever. Oralarda yemek yiyebilmek farklı bir ayrıcalık kazandırır insana. Çünkü düzeni ve lüks bir yapıya sahip olması, içimizdeki mükemmeliyetçi tarafımıza seslenir. Bu da orada yenen yemekleri, birliktelikleri daha anlamlı kılar. Ama evlerimizde böyle bir alan meydana getirmek çok zor değildir.

Peki nedir yemek odamızı çekici kılacak olan en önemli basamak? Benim kanaatimce yemek masaları çok önemli bir yeri temsil ediyor yemek odalarında. Bu sebeple öncelikle tarzınıza göre bir yemek masası seçimi yapsanız iyi olacaktır. Yemek masasını seçerken dikkat edeceğiniz husus büyüklüğü olmalıdır. Kaç kişiyseniz rahatlıkla yemek yiyebileceğiniz boyutlara sahip yemek masasını almalısınız. İki kişinin yemek yerkenki arasında ki mesafenin 60 cm olması gerektiğini söyleyenler var. Ama bu mesafeyi bu kadar geniş tutmanın bir anlamı yok. Arada ki mesafenin 35-45 kadar olması uygundur diye düşünüyorum. Sandalyelerin de yerden yüksekliği 50 cm kadar olsa yeterdir.

Bu ölçü işlemlerinde sonra masanın modeli seçimine geldi. Rustik veya eskitme, klasik veya daha modern bir tarz alabilirisiniz. Ahşap modelleri tercih ederseniz daha doğal bir ortamı yemek odalarında yakalayabilirsiniz. Veya ahşap kaplamaya sahip MDF sistemli yemek masası modelleri de doğallığı yakalayabileceğiniz kaliteli tarzlardır. Lake beyaz esintisine sahip bir yemek masası, aile birlikteliklerini daha sıcak bir ortama dönüştürmenin yoludur.

Bunun yanında yemek odalarını  lüks bir şekilde sunabilmek için aksesuar kullanmanız gerekebilir. En azından mutlaka güzel bir fotoğrafı duvarınıza asabilirsiniz. Bunun yanında geniş vitrinler veya daha farklı mobilyalarla, ilginç tasarımlarla yemek odalarınızı süsleyebilirsiniz. Klasik tarzlarda mobilyalarla mükemmel bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.