Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yemek odası dekorasyonunun trend renkleri

10 Ekim 2012 2.327 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunun belki de en çok özen gösterilen bölümü olan yemek odaları, dostlarla yenen keyifli akşam yemeklerinin daha da estetik ve konforlu bir ortamda geçmesini sağlar. Renk paletinin yeni sezonda özellikle kahverengi ile kreme doğru kaydığı yemek odası dekorasyonunda, beyazın sade şıklığından vazgeçemeyenler de düşünülüyor. Krem ve beyaz renginin ağırlıklı olduğu tasarımlar klasik dekorasyon tarzına göz kırparken, kahverengi ile bej tonlarının hakim olduğu yemek odaları kullanılan aksesuarlarla birlikte daha modern bir görsellik vaat ediyor. Duvar renklerinden perdelere kadar her detaya dikkat edilmesi gereken yemek odaları, evin diğer odalarından farklı olarak ev sahipleri kadar misafirlerin de ihtiyaçları düşünülerek dekore edilmelidir.

Duvar kağıdı kullanımının giderek daha çok tercih edildiği yemek odası dekorasyonunda, kahverengi ve bej tonlarına sahip duvar kağıtlarıyla birlikte genellikle açık renkli mobilya ve aksesuarlar kullanılıyor. Toprak renkleri mekana her ne kadar doğal bir enerji katsa da, mekan atmosferinin donuklaşmasını sağladığı için sıcak renkli aksesuarlar ile tasarım dengelenmesi gerekiyor. Çoğu insan için yemek odalarının vazgeçilmezi olan avizelerin gelişen aydınlatma sistemleri teknolojisi sayesinde kimlik geçirdiği günümüzde, yemek odası dekorasyon trendlerinde de yenilikçi ürünler boy gösteriyor. Özellikle LED teknolojisinin kullanıldığı çağdaş stil avizeler, farklı tasarımları ile mekan görselliğine büyük katkı sağlıyor.

Yemek odası dekorasyonunda bazı renkler yeni sezonun trendleri olarak öne çıksa da, yine de mekan genelinde tasarımı dengelemek için nötr renklere de yer veriliyor. Koyu tonların hakim olduğu zemin ve duvarlarda görselliği dengelemek için genellikle nötr renkli perdeler ile mobilyaların kullanılıyor. Altın ve gümüş renklerinin de yaygın olarak kullanıldığı yeni sezon yemek odalarında gösteriş ve ihtişamı sevenler için bir hayli iddialı tasarımlar sunuluyor. Klasik dekorasyon tarzına göz kırpan beyaz ve gri tonlarının ağırlıklı kullanıldığı yemek odalarının sade görüntüsü bir anda değiştiren altın rengi aksesuarlar, mekanda prestijli ve lüksü çağrıştıran bir etki oluşmasını sağlıyor. Ayna kenarlarından şamdanlara, peçeteliklerden sandalye başlıklarına kadar birçok farklı alanda kullanılan altın ve gümüş rengi, yemek odalarında lüks tutkusunu yansıtmak isteyenlere hitap ediyor.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.