Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Yemek odası için büfe modelleri

17 Aralık 2012 3.286 kez okundu Yorum yapılmamış

Yemek odası dekorasyonunu kolay yoldan halletmek için bir yemek odası takımı almak çok mantıklı bir seçimmiş gibi görünse de, birbirinin aynı birkaç model arasından seçim yapmak yerine her bir parçası tamamen sizin zevkinizi yansıtan karma bir takım kullanmak karakter sahibi ve farklı bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır. Çoğu insan hazır yemek odası takımlarını tercih ederek aslında biraz da ekonomik tercihler yapmak ister. Tüm parçaları içinde barındıran yemek odası takımları gerçekten de daha ekonomik bir tercihtir ancak tek sorun aynı takımı birçok insanın satın almasından ötürü benzer tasarımların sıradan etkisine mecbur kalınmasıdır. Özgün bir yemek odasına sahip olmak için tüm mobilyaları ayrı ayrı almak yerine yalnızca büfenizde farklı bir tercih yapmanız ise hem ekonomik hem de daha orijinal bir seçim olacaktır.

İngiliz tarzı büfelerden modern dekorasyon stiline göz kırpan yeni tasarımlara kadar birçok farklı büfe modelini kullanabilirsiniz. Bu konuda gerçek anlamda oldukça geniş seçeneğe sahip olmak başlangıçta seçim yapmanızı zorlaştırsa da, işlevselliği odak noktasına koyarak doğru tasarıma yönelebilirsiniz. Yemek takımlarınızın büyüklüğüne göre çekmeceli modeller tercih edebilir, görsel anlamda mekana değer katan aksesuarlar kullanmak istiyorsanız tamamen cam kapaklı tasarımları satın alabilirsiniz. Yemek odanız için seçeceğiniz büfenin nasıl olacağı, biraz da onu hangi amaçla kullanacağınıza bağlıdır. Ancak üretim malzemesi ve rengi yemek masasından farklı olan büfe modellerini seçmek mekanda özgün bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır.

Modern ve geleneksel tasarımlar arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız, doğal ahşaptan yapılan büfeleri tercih etmeniz daha rasyonel bir seçim olacaktır. Son yıllarda doğal ahşabın etkisi giderek daha da ön plana çıktığından büfenizin de ahşap olması daha uzun vadeli bir seçim olacaktır. Zira doğal ahşap yüzeylerin dekorasyondaki popülerliği daha uzun yıllar sürecekmiş gibi görünüyor. Siyah ve beyazın klasik şıklığı haricinde yeni sezonun gözde tonları fıstık yeşili ve turkuaz gibi renklere de yönelebilirsiniz. Dilerseniz sıcak ve mekanda bulunmayan renkleri tercih ederek yemek odanızın dekorasyonunda büfeyi doğrudan algı odağına yerleştirebilirsiniz. Çekmeceli büfe modellerini yemek odalarında olduğu gibi mutfaklarda da kullanabileceğinizi unutmayın. Mutfağında alan sorunu yaşamayanlar ve geniş Amerikan mutfak kullananlar büfeleri estetik bir depolama alanı olarak da kullanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.