Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yeni depolama alanları yaratın

9 Ekim 2012 1.687 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerde en büyük problem olan depolama alanları farklı kullanım alanları olan eşyalarınızla size nefes aldıran bir şekilde kullanılabilir. Her ihtiyacınız olduğunda dolap almak zorunda değilsiniz. Depolama sistemlerini ya da düzenleyicileri sadece hizmet ettikleri amaca uygun kullanmak zorunda değilsiniz. Kullanım alanlarını farklılaştırıp, çoğaltabilirsiniz. Birkaç pratik fikir verelim istedik,

Mutfak baharatlarını saklamak için kullanılan cam kavanozlara farklı kullanım alanı yaratılabilir. Şeffaf oluşları sayesinde mini boncuklar ve düğmeler rahatlıkla bu tip kavanozlarda saklanabilir. Bakliyatları cam kavanozlarda saklayarak pratik kullanım imkanı yaratabilirsiniz. Takılarınız da cam kavanozlarda saklayabilirsiniz. Örn. küpe, bileklik, yüzük gibi gruplara ayırarak her bir kategori için bir kavanoz kullanabilirsiniz.

Ayakkabı kutularını ayakkabı saklamak dışında nerelerde kullanabilirsiniz?

İnce ve fazla yer kaplamayan tasarımlarıyla tarak, saç kurutma makinesi, toka ve kozmetik gibi pek çok aksesuarı saklamak için kullanabilirsiniz. Şal, gece çantası, atkı, bere ya da eldiven gibi aksesuarları düzenlemek için kullanılabilir. Ajanda kalem gibi ofis malzemeleriyle fotoğraf makinesi, USB kablosu, şarj gibi elektronik aletleri saklamak için tercih edilebilir.

Birden fazla amaca hizmet edecek şekilde tasarlanan sepetlerin farklı kullanım alanları olabiliyor. Kapaklı sepetlerinizi oturma odası ya da yatak odasında rahatlıkla sehpa olarak kullanabilirsiniz. Rattan gibi yeterince sağlam bir malzemeden yapıldıysa depolama amacı ile aldığınız sepeti puf olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun oyuncaklarını saklamak ve ekstra oturum alanı kazanmak için de idealdirler.

İçleri görülebildiğinden şeffaf kutuları farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Raflar, rahat erişim imkanı sağlar. Ancak düzenli görünüm için raflarda da depolama kutuları tercih etmek gerektiğinde şeffaf olanları tercih etmekte fayda vardır.  Bu şeffaf kutularda banyo tekstilini, kozmetik ürünlerini saklayabilirsiniz. Ayrıca, kemer, atkı, fular gibi aksesuarları istediğinizde rahatlıkla bulabilmek için şeffaf kutular harika çözümlerdir.

Bir mandal torbası ne işe yarar diyorsanız, makara, düğme, iğne gibi pek çok dikiş malzemesini saklayabilirsiniz. Mandalların yanı sıra toz bezlerini kategorilerine ayırarak torba torba ayırabilirsiniz. Kolye ve bilezikleri mandal torbalarında saklayarak tozlanmalarına engel olabilirsiniz.

Duvara monte edilerek duvarda ekstra bir depolama alanı yaratmaya yarayan ünitelerin başka hangi kullanım alanları olabilir? Bu rafları duvarlara asmak yerine yatağınızın yanına gelişigüzel yerleştirerek komidin olarak kullanabilirsiniz. Üstelik eşyalarınızı saklamak için de iç kısmını ya da üstünü kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.