Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yeni evlenenlere dekorasyon önerileri

23 Temmuz 2012 2.244 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlilik gibi tüm hayatın gidişatını değiştirecek bir kararın arifesinde tüm çiftlerin aklını kurcalayan sorulardan biri de, yerleşilecek evin dekore edilmesidir. Kimi çift için en zor karar mobilya seçimleri olurken, bazı çiftler daha da titiz davranarak duvar renklerinden yer döşemelerine evin tüm dekorasyon öğelerini düşünür. Şüphesiz mutlu bir yuvanın kaliteli seçimlerden oluşmasını her çift ister ancak bu aşamada dekorasyon bütçesinin iyi planlanmasına da dikkat etmek gerekir. Yeni evli çiftlerin dekorasyon bütçesini oluştururken estetik güzellikten önce işlevselliği düşünmesinde yarar var. Kendinize ait bir alan oluştururken kullanacağınız dekorasyon elemanlarının öncelikle her ikinizin de alışkanlıklarınıza uygun olmasına dikkat edin ve mümkün olduğunca günlük kullanıma uygun seçenekleri değerlendirin.

Evlilik öncesi mobilya seçimi çoğunlukla tüm aile ile birlikte karar verilen ve bu nedenle de bazı çiftler için çileye dönüşen bir süreçtir. Evlilik aynı zamanda yeni akrabalar da edinmek anlamına geldiğinden, mobilya seçimlerinde kırıcı olmadan kendi isteklerinize göre seçim yapacağınızı ifade etmekten korkmayın. Sonuç olarak yeni evinizde akrabalarınız değil siz ve eşiniz yaşayacaksınız. Bu nedenle mobilya seçimlerinde akrabalarınızın fikirlerinden de yararlanın ancak son sözü her zaman siz söyleyin. Eşinizin ve sizin zevkinize uygun olan mobilyaları seçmeye gayret gösterirken, bu mobilyaların tahmin ettiğinizden daha uzun süre boyunca sizinle olabileceğini de unutmayın. Dayanıklı bir yapıya sahip olan mobilyalar masraf çıkartmadan uzun yıllar boyunca konfor sağlamaya devam edecektir.

Renk seçimleri yaparken günün trendlerine kapılan çoğu çift, birkaç yıl içinde yeni sezon ürünleriyle kendi evlerinin “demode” hale geldiğini gerçeği ile yüzleşir. Dekorasyon trendleri sürekli olarak kendini yenilediğinden, eğer birkaç yılda bir evinizi baştan aşağı yenilecek bir bütçeye sahip değilseniz klasik tarzdan yana seçimler yapmanızda yarar var. Sadelik duygusunu ön plana çıkaran tasarımları tercih etmeye çalışın ve zevklerinizi yansıtmak için farklı aksesuarları kullanın. Beyaz, krem, şampanya rengi gibi sade ve klasik tonlara sahip yatak odası ve yemek takımları alabilir ve mekanda kullanacağınız sıcak renkli aksesuarlar ile kendi ruhu olan bir ev dekore edebilirsiniz. Bu tür seçimler ile dekorasyon trendlerinin değişmesi halinde tüm mobilyalarınızı değil, yalnızca aksesuarlarınızı değiştirerek günün modasını yakalayabilirsiniz. Üstelik aksesuar fiyatlarının her zaman mobilyalardan daha ucuz olduğunu da unutmayın.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.