Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yeni sezon çalışma odası modelleri

16 Eylül 2012 3.397 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerde oluşturulan çalışma odalarının şık görünen bir tasarıma sahip olması gerektiği gibi, konforlu ve kullanım kolaylığı sunan bir yapıya da sahip olmalıdır. Genç odalarından ev ofislere verimli çalışma imkanı sunan modeller gelişen dekorasyon trendleriyle birlikte kimlik değiştiriyor. Masaüstü bilgisayar donanımına ve yazıcı kullanımına uygun çalışma masalarının daha çok tercih edildiği yeni sezon çalışma odası modellerine insan anatomisine uygun mobilyalar eşlik ediyor. Büro mobilyası kimliği taşıyan ancak ev kullanımı için üretilmiş sandalyeler, omurgayı destekleyen yapılarıyla konforlu çalışma imkanı sunuyor. Çalışma verimliliğini doğrudan etkileyen sandalye ve çalışma masası seçimi, çalışma odası dekorasyonunun da en temel bileşenleri arasındadır.

Yeni sezon çalışma masası modellerinde sadelik konsepti ön planda tutuluyor ve böylece çalışma esnasında dikkat dağıtıcı tüm unsurlar mekandan uzak tutulmaya çalışılıyor. Yüksek enerjili bir mekan yaratmak için çoğu kez başvurulan sıcak renkler ve parlak aksesuarlar çalışma masası dekorasyonunda çok fazla tercih edilmezken, bu tür canlı renklerin hakim olduğu dekorasyon bileşenleri yalnızca birkaç noktada ve çok ölçülü bir biçimde kullanılıyor. Aydınlatma sistemlerinde modern teknolojiden sonuna kadar faydalanan çalışma odaları, çalışan kişiye mobilyalar ile sunulan konforun ışıklandırmada da devam etmesini sağlıyor.

Dar alanların çalışma odasına dönüştürülmesini sağlayan minimalist dekorasyon akımının yansıtıldığı çalışma odası modelleri daha çok teknolojik ürünlerle birlikte sunuluyor. Mekan sıkıntısı çekildiği için işlevsel kullanıma öncelik tanınan bu minimalist modellerde, katlanabilir çalışma masaları ve çok işlevli depolama alanları kullanılıyor. Gençler ders çalışmak için kullanacağı çalışma odalarının dekorasyonunda canlı renklere sahip olan büro sandalyeleri ve farklı aksesuarlar kullanılarak, gençlerin sahip olduğu yüksek yaşam enerjisine uygun bir görsellik oluşturulmaya çalışılıyor. Modern çağın gereksinimi haline dönüşen bilgisayarların da en ince detayına kadar düşünüldüğü yeni sezon çalışma odası modellerinde, özellikle masaüstü bilgisayarların en büyük sorunu olan kabloların gizlenmesini ve ayakaltından kalkmasını sağlayan kablo gizleme üniteleri kullanılıyor.

Ahşabın doğal dokusundan faydalanarak çalışma odasında pozitif yönlü bir enerji yaratan çalışma odalarından çağdaş dekorasyon akımının çizgilerini yansıtan metal konseptli modellere, yeni sezonda her zevke ve ihtiyaca uygun çalışma masası modelleri bulunuyor. Çalışma alanına ve temposuna uygun modellerin beğenilmesinin ardından tek yapılması gerekense, aile bütçesine en uygun seçeneği bulmak…

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.