Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Yer Minderi

14 Ocak 2012 4.978 kez okundu Yorum yapılmamış

Soğuk kış günlerinde ve sıcak yaz günlerinde kullanılan ve her dönem popülerliğini koruyan ve nesilden nesile kullanımı devam eden yer minderleri insanları rahat ettirmeye devam ediyor.

Yer minderleri, soğuk kış günlerinde sıcacık yanan sobanın arkasında veya bir kalorifer peteğinin önünde daima yer bulur.  Yer minderleri hacimli kabarık ve biraz büyükçe olduğunda oturma veya uzanmak için de kullanılıyor. Özellikle genç neslin ilgi odağı olan yer minderleri kolay ve pratik bir şekilde hazırlama olanağı vardır.

Öncelikle yer minderinin konulacağı zemine, nerede duracağına karar vermek gerekiyor. Konulacak yerin ölçülerine 30-40 cm daha ilave edilerek ilave sonrası ortaya çıkan rakam kadar kumaş almak gerekiyor. İlave edilen 30-44 cm kumaş dikiş payı ve minderin içi dolacağından kabarma payı olarak ilave edilir. Kumaş almak yerine evde bulunan ve kullanılmayan bir nevresim takımı ya da yine evde bulunan parça kumaşlar yer minderine dönüştürülebilir.  Ölçülere göre kesilen kumaşın 3,5 kenarı dikilir. Dikilmeyen kenardan da minderin içine konulacak malzeme doldurulur. Minder iç dolgu maddesi olarak öncelikle pamuk seçilmelidir. Pamuk sağlığa zarar vermez ve terletme gibi olumsuz etkiler yapmaz. Pamuk temin edilemiyorsa elyaf veya silikon doldurulduktan sonra dikilir. Dekorasyonunda klasik görünümden sıkılanlar için değişik bir dekorasyondur. Yer minderleri salon dekorasyon amaçlı veya oturma odalarında oturma amaçlı kullanılır.  Çocukların hoşuna gittiği zaman çocuklar için de güzel bir oyun ve oturma alanı olur. Evlerde misafir alanları kısıtlı ise yer minderi, eve pratik alanlar katarak adeta kurtarıcı olur.

Yaz mevsiminde ise bahçe, balkon, teras gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılır.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.