Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yılbaşı hediyeleri

13 Aralık 2011 3.216 kez okundu Yorum yapılmamış

Yeni yılın yaklaştığı aralık ayının son haftalarında yoğun bir şekilde her yerde hissediliyor. Bütün mağazalar vitrinlerini yılbaşı objeleriyle dekore ediyor. Işıklı çam ağaçları, yapay kar taneleri, noel baba figürlü objeler, mumluklar, yılbaşı süsleri vitrin dekorasyonlarında kullanılıyor.

Bu yılbaşı objeleriyle süslenmiş vitrinler, yılbaşı hediyesi alacağımız kişilerin adlarını aklımıza getirirken alınacak hediyelerin neler olabileceğini de düşündürüyor. Hediye almak kadar hediye vermenin de insanı mutlu eden bir duygu olduğunu biliyoruz. Sadece hediye alırken hediye seçiminde zorlanıyoruz.  Hediye alırken isteriz ki hediye verdiğimiz kişi hediyemizi beğensin, mutlu olsun,  aldığımız hediye onun için özel olsun, aynı hediyeden bir başkası da hediye verdiğimiz kişiye aynısını vermesin. Bu nedenlerle bir hediye alabilmek için birçok mağaza ve alışveriş merkezini dolaşırız. Hediye alacağımız kişinin özelliklerini, beğenilerini, tercihlerini hatırlamaya çalışırız.

Yılbaşında en kolay hediye seçimi ise çocuklara alınacak hediyelerdir. Çocuklar bir oyuncak ile mutlu olabilirken, büyükler kendilerine verilen hediyeye eleştirel gözle bakabilmektedir.  Bu nedenle insanlar klasikleşmiş hediyelik satın almaktan insanlar kaçınır olmuştur.

Özel tasarım olarak yapılan hediyeler, ilginç hediyeler bulup alabilmek için araştırmalar yapılıyor. Kadına ve erkeğe özel alınabilecek hediyeler listeleniyor, arkadaşlardan fikir alınıyor.

Hediye alırken ve verirken hiç bir zaman fiyatı ile hediyeyi değerlendirmemeliyiz. Hediye vermenin ve almanın nedeninin hatırlanmak olduğunu bilmeliyiz.  Sadece kullanışlı bir hediye satın almaya özen göstermeliyiz.  Ev ihtiyacı değil kişinin kullanımına özel hediyeler satın almalıyız.

Kadınlar için alınabilecek hediyeler makyaj malzemesi, parfüm, giysi, hobi araç ve gereçleri, takı, fotoğraf çerçevesi, şamdan, aksesuar. Konser biletleri, kişiye özel isim yazılı objeler gibi şeyler alınabilir. Kişinin yakınlık derecesine göre hediye seçimi yapılmalıdır.

Erkekler için alınabilecek hediyeler parfüm, erkek giysileri, erkek aksesuarları gibi hediyeler alınabilir.

Çocuklara öncelikle oyuncak, okul araç gereçleri ve eğlendirici hediyeler alınabilir. Ayrıca çocuklara sorumluluk duygusunun gelişmesini sağlayacak evcil hayvan ve saksı da büyütülebilecek bir çiçek gibi hediyeler alınmalıdır.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.