Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Yılbaşı için dekorasyon fikirleri

4 Aralık 2012 1.976 kez okundu Yorum yapılmamış

yeni yıl dekorasyonuYeni yıla girmeye sayılı günler kaldı. Sayılı gün kavramı genelde fazla uzakta olmadığı kabul edilen durumlar için kullanılır. Yeni yıla hazırlık yapanlar için en fazla telaşın yaşanacağı günlere girmek üzereyiz. Bugünlerde sıkça karşılaşmaya başlayacağımız yılbaşının yaklaştığını iyice hissettiren süslemeler olacaktır. Süslemeler sadece evde değil mağazalarda, sokaktaki ağaçlarda, çevredeki restoranlarda da kısacası çevremizde görebileceğimiz hemen hemen her tür ortamda karşımıza çıkmaya başlayacaktır. Dış mekanlarda yapılacak süsleme işlemleri iç mekanlarda yapılması düşünülen süslemelere oranla daha kolay olacaktır. Çünkü dış mekanlarda yapılacak süsleme ve dekorasyonlar genele hitap eder bu nedenle de karar vermek daha kolaydır. Oysa evlerin içinde yapılması planlanan dekorasyon amaçlı süslemeler biraz daha fazla özen gösterilmesi gerekecektir. Nede olsa sonuçta bu hazırlıklar aile bireylerine yönelik olarak yapılacaktır ya da sizin için özel anlam taşıyan kişiler için yapılacaktır. Bu nedenle uygulanabilir bazı yılbaşı dekorasyon fikirleri verilecektir. Verilecek olan öneriler arasında hangileri uygulayacağınız bu fikirleri kullanmayı amaçladığınız alanlar belirleyecektir. Yani sonuçta ortama uygun seçimde bulunmak kişisel fikirlerinizle karar vereceğiniz bir olaydır.

  • Yılbaşı için yapılacak olan süslemelerin vazgeçilmez öğeleri süslenmiş haldeki yılbaşı ağaçlarıdır. Süslemek için genelde çam ağaçları seçilir. Bunun kesin bir nedeni olmamakla birlikte bu mevsimde yapraklarını dökmüyor olması ve süslemek için çok uygun olması bazı nedenler olarak gösterilebilir. Süslemek için kullanacağınız çam ağaçlarını doğal gerçek ağaçlardan seçebileceğiniz gibi sırf bu amaçla üretilmiş olan yapay çam ağaçlarını kullanabilirsiniz. Böylece doğayı korumak adına bir ağaç kesilmesine neden olmamış olursunuz.yeni yıl dekorasyon
  • Yılbaşı dekorasyonlarından biri verilecek olan hediyelik eşyaların sergilenme işlemidir. Bu işlem için genelde süslenen yeni yıl ağacının etrafı seçilmektedir.
  • Verilecek olan hediyelik eşyaların ikinci adresi de yaşadınız ortamda varsa şöminelerdir. Şöminelerin etrafını süslemek ya da özel ışıklandırmalar kullanmak bu işlem için yeterli görülmektedir.
  • Son olarak yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez ana kahramanı Noel baba kavramıdır. Bilindiği gibi Noel baba süslenmiş evlere gelerek oradaki çocuklara hediye verir. Ama bu işin mistik tarafıdır. İllaki böyle olacak diye bir şart yoktur.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.