Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Yumurta fincanı ve yumurta askılığı

18 Ekim 2011 3.502 kez okundu Yorum yapılmamış

Kahvaltıda sahanda yumurta yerine kayısı yumurtayı tercih edenler için yumurta altlığı hemen hemen bütün mutfaklarda yer alır. Bu yumurta fincanları klasik kahve fincanına benzeyen kaplar olmaktadır. Pazarlama ve satış odaklı her üründe yeniden tasarımlar yapılırken yumurta fincanları da yeniden tasarlanmaya başlamıştır. Bu tasarımlar yumurta fincanlarını klasik görünümünden çıkarıp kahvaltı masalarına neşe, gülümseme ve farklılık getirmiştir. Özellikle çocuklara yönelik tasarımlar ön plandadır. Bunun nedeni ise çocuklara yumurtayı sevdirmek ve iştahla yemesini sağlamaktır. Büyükler de fincanları sevimli bulmakta ve kullanmaktadır.

Yumurta fincanları seramikten, porselenden, plastikten yapılabildiği gibi krom, bakır, gümüş gibi maddelerden üretilmiş olanları da bulunmaktadır. Söz yumurtadan açılmışken yumurta tüketimi çok mutfaklarda yumurtaların el altında bulunması için hasırdan örülmüş yumurta sepetleri vardır. Metal tel ile tavuk şeklinde sepetlerde şirin görüntüleriyle yerlerini alırlar. Bu konuda son tasarım ise yumurta asacakları olmuştur. Yumurta sepetlerinin yerini yavaş yavaş bu asacaklar alacak gibi görünüyor. Metal telden yapılan bu asacakların faydası ise yumurtaların birbirine çarpıp kırılma riskini ortadan kaldırmasıdır. Çünkü her yumurtanın kendi askısı bulunmaktadır. İsterseniz kendiniz de yumurta sepeti yapabilirsiniz. Çiçekçilerin kullandığı ayaklı çiçek sepeti yumurta sepeti olmaya uygundur. Bu sepetin içine güzel bir örtü yerleştirebilirsiniz. Örtü sepetin dışına taşacak büyüklükte olursa daha zengin görünür. Örtünün renginden olan bir kumaş parçası ile de sepetin sapını da kaplamayı unutmamalısınız.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.