Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Yuvarlak masa

16 Şubat 2012 5.678 kez okundu Yorum yapılmamış

Salon mobilya çizgilerine uyumlu seçilen masalar estetik dekorasyonlar oluşturuyor. Keskin çizgili mobilyalar için kare veya dikdörtgen masalar kullanılırken yumuşak oval keskin olmayan salon mobilyaları için yuvarlak masalar seçiliyor.

Yuvarlak masalar ahşap veya cam modelleri ile salonlarda şık duruşları ile dikkat çekiyor. Modern tarzda yapılmış cam yuvarlak masaların krom ayakları ayrı bir şıklık veriyor. Modern dekore edilmiş evlerde beyaz lake yuvarlak masaların üzerinde renkli cam bulunuyor. Şeffaf, tek renkli veya çift renkli dizayn edilen cam masalar için mobilya uyumu bazen masa üstü aksesuarlarla gerçekleştirilebiliyor. Mobilya üzerinde hakim renk cam masada çiçek veya vazo olarak tamamlanıyor. Özellikle kağıt oyunları oynanan evlerde yuvarlak masalar çok kullanışlı oluyor.

Ayrıca Feng shui dekor tarzında yaşama netlik, doğruluk ve tazelik enerjisi taşıdığı düşünüldüğü için metal element ile birlikte yuvarlak eşyalar ve yuvarlak masalar kullanılıyor.

Yuvarlak masa kullanımı mutfak, balkon ve bahçelerde de dikkat çekiyor. Yuvarlak masaların katlanabilir ahşap modelleri mutfaklarda yer alırken metal ve paslanmaz modelleri balkon ve bahçeler için uygun alanlar oluyor. İklim koşullarından etkilenmemesi, paslanmaması uzun ömürlü olmasını beraberinde getiriyor.  Verzalit ve katlanabilen yuvarlak masalar da yine balkon, mutfak ve bahçelerde kullanılıyor. Yuvarlak masa modelleri arasında ferforje ve bambudan imal edilen masalar da dekoratif oluşları nedeni ile tercih ediliyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.