Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Zebra perde temizliği nasıl yapılır?

12 Kasım 2011 30.720 kez okundu 1 yorum var

Ev ve ofislerin yer ve mobilya temizliği kadar perde temizliğinin de önemli olduğunu biliyoruz. Ev veya ofis içi ne kadar temiz olursa olsun kirli ve tozlu perdeler içerideki bu temizliği gölgeliyor ve bakımsız gözükmesine neden oluyor. Son derece dekoratif şık ve pırıl pırıl perdeler bulunduğu yeri daha aydınlık, ferah iç açıcı gösteriyor. Zebra perdelerde son derece şık ve kullanışlı perde olmasına rağmen onlar da kirlenip tozlanabiliyor. İşte o zaman şıklığını kaybedip mat bir hal alıyor. Zebra perdelerimizin bu şekle gelmesini hiç birimiz istemeyiz. Bu nedenle gerekli temizlik ve bakımını yapmalıyız.

Zebra perdeler için diğer perdeler gibi makine at yıkansın, çıkar tak şeklinde bir temizlik yapılmamaktadır.  Hassas, özenli ve ayrıntılı bir temizlik yapmak gerekiyor. Çünkü kumaşlarının hassas olması nedeniyle deforme olmaması gerekiyor. Zebra perdeyi alırken satıcı firma mutlaka kullanılacak deterjanı ve temizleme şeklini ayrıntılı bir şekilde anlatır. Anlatılana göre hafif narin dokunuşlarla deforme olmasına izin vermeden temizlenmeli ve temizlik ürünü de doğru seçilmelidir. Önerilen ürünün dışında temizlik ürünü kullanıldığı zaman zebra perdelerin üzerinde kalıcı lekeler oluşabilir. Dalgalı bir görünüm alabilir. Stor perdeler gibi zebra perdelerdeki minik lekeler ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz.

İstendiği takdirde kuru temizleme yaptırmakta bir temizlik yöntemidir. Kuru temizlemeden gelen perdelerinizin ilk günkü gibi olduğunu görebilirsiniz. Çünkü kuru temizlemede zebra perdeler birkaç işleme tabi tutuluyor. Temizleme, havalandırma, kurutma işlemleri yapılıyor.

Perdeler çok kirlenmeden belirli aralıklarla temizlenirse uzun ömürlü oluyor.

Birsen

Okur Yorumları »

  • fatma dedi ki:

    Allah sizden razı olsun ıslak mendille o kadar rahat çıkıyo

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.