Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: bitkiler

Genel »

[29 Ağu 2012 | Yorum yapılmamış | 5.195 kez okundu]
Balkon ve teraslarda çiçeklik uygulamaları

İlkbahar ve yaz dönemlerinde, balkon ve teraslar insanların kaçış noktaları haline geliyor. Balkon ve teraslarınızda çiçek ve aksesuarlarla, çok daha dekoratif ve fonksiyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Toprak saksılar, doğal ve gözenekli olan yapısıyla aşırı miktarda su tutmayı önler. Toprak saksılarını kaktüs türü bitkiler için kullanabilirsiniz. Balkon ve pencere önlerine monte edeceğiniz saksıların emniyetli olmasına özen göstermeli ve sulamada sorun yaşatmamalıdır. Romantik ortamlardan hoşlanıyorsanız, balkonda ya da terasta, …

Genel »

[5 Tem 2012 | Bir yorum yapılmış | 7.730 kez okundu]
Dekorasyonda Eve Şans Getiren Bitkiler

Feng shui’ye göre, evlerde iyi enerji akışını sağlarsak bereket ve bolluğu da sağlarız. Feng Shui’nin felsefesinde, çiçekler çok önemli bir yer tutar. Bazı çiçekler, enerji akımını kuvvetlendirir ve farklı etkiler getirir.
Karanfiller, romantizmi harekete geçiriyorlar. Beyaz karanfiller, sakinliği ve huzuru evinize taşımaktadırlar. Yatak odanıza yerleştirdiğiniz beyaz karanfiller, size huzurlu bir dinlenme alanı verecektir.
Mimozalar, evin chi dediğimiz enerjisini yükseltir. Bu enerji sayesinde, evinizde istikrarlı bir başarı olur ve …

Bahçe, Perde »

[5 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.796 kez okundu]
Kış bahçesi perdesi

Kış bahçeleri, evlerin bahçe bölümlerinde belirli bir alan camekan ile kapatılarak oluşturuluyor ve kış bahçesinde yeterli nemi ve ısıyı dengeleyerek ılıman iklim bitkileri büyütülüyor. Dışarıda kar yağarken içeride çiçekler açıyor. Kış bahçeleri içerisinde barındırdıkları rengarenk çiçekler kadar estetik ve modern görünümleriyle de dikkat çekiyor.  Son yıllarda yaygınlaşan kış bahçeleri evler gibi özenle tasarlanıyor  ve ısı ve ışık durumu perdelerle kontrol altına alınıyor.
Camekandan oluşan kış bahçelerinin tavan …