Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: sentetik

Zemin »

[11 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.690 kez okundu]
Kaç çeşit halı vardır?

Evlerde, ofislerde ve daha birçok kapalı mekanda zemin kaplaması olarak halılardan sıkça yararlanılmaktadır. Görsel açıdan taşıdıkları zenginlik kadar ısı, hijyen, vb. unsurlar nedeniyle de halıların tercih edilmesi söz konusu olmaktadır.
Halıların, birçok kritere göre sınıflandırılmsı mümkündür. Ancak, genel olarak halıların, halı yapımında kullanılan malzemenin
cinsine göre sınıflandırılması en önde gelen kategorilere ayırma şeklidir. Bu doğrultuda halı türleri şu şekilde özetlenebilir:
Yün halılar: “Yün halı, halının atasıdır.” demek mümkün, zira M.Ö. 3000 yılına …

Genel »

[16 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 2.495 kez okundu]
Yatak alırken nelere dikkat edilmeli?

Sağlıklı bir uyku yeni güne zinde başlamayı sağlar. Uykunun yataktan kaynaklanan sorunlar nedeniyle kesintiye uğraması, sık sık uyanılması, sabah olduğunda bel ve sırt ağrılarıyla veya yorgun uyanılması yatağın rahatsız olduğunu göstermektedir. Bel veya sırt bölgesinde fiziksel bir rahatsızlık olmadığı halde ağrılar ile uyanılıyorsa yatağın değiştirilmesi gerekmektedir.
Yeni yatak alırken öncelikle yatağın ortopedik yatak seçimi yapılmalıdır. Daha sonra sertliğine bakmak gerekir. Çok sert yataklar sağlıksız uykuya neden olduğu …