Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: alçıpan

Duvar »

[30 Tem 2012 | Yorum yapılmamış | 3.964 kez okundu]
Alçıpan bölme duvar

Alçıpan bölme duvar uygulamaları, yapılarda bölmek istediğiniz her türlü bölme işleminde en pratik ve hızlı olan çözümdür. Alçıpan için özel olarak üretilmiş olan metal profillere, çift yönlü vidalama sistemiyle oluşturulan duvar bölmeleri her alanda kullanılmaktadır.
Konut ya da ticari inşaatlarda sıklıkla kullanılan alçıpan duvarlar, hafif ve kolay montaj yapılması nedeniyle ara bölme uygulamalarında tercih edilmektedir. Neme, suya ve ateşe dayanıklı olması sebebiyle de oldukça uzun ömürlüdür. Isı …

Yapı »

[27 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 7.412 kez okundu]
Tavan kaplama

Tavan kaplamaları genellikle oldukça zor ve usta tarafından yapılması gereken bir dekorasyon işi gibi görünse de, aslında her insanın birkaç konuya dikkat ederek yapabileceği bir iştir. Tavan kaplama malzemeleri arasında en yaygın kullanılan kare parçalı köpüklerdir. Piyasada birçok farklı yerli ve yabancı üretim tavan köpüğü bulunduğundan, kalitesine güvenebileceğiniz ve bütçenizi aşmayacak uygun bir markayı tercih edebilirsiniz. Tavan köpükleri genellikle paketler halinde satılır ve her pakette 8 …

Yapı »

[7 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 2.571 kez okundu]
Alçıpan asma tavan

Alçıpan, ortasında alçı bulunan, alçı bulunan kısmın iki yüzü özel karton ile kaplı düzgün yüzeyli plakalardır. Yerden duvara kadar kullanım alanı geniş olan bu madde asma tavan yapımındada kullanılır.
Alçıpanın özellikleri;

Asitlik-bazlık değeri insan vücuduyla aynıdır.
Bakteri üretmez.
Hijyeniktir.
Yangına dayanıklıdır. En basit şekilde yapılmış alçıpan bile yangına 30 dakika dayanır.
Esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapıya sahip olduğundan çatlamaz ve yıkılmaz.
Hafiftir. Bu nedenle depremden daha az etkilenir.
Mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. …

Yapı »

[7 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 4.728 kez okundu]
Asma tavan çeşitleri

Asma tavan çeşitlerinden bahsedecek olursak;
Alçıpan asma tavan
Binaların tavanlarında elektrik, yangın tesisatı, havalandırma boşlukları, tesisat kabloları gibi bir takım görüntü kirliliklerini saklamak ve estetik bir görüntü yaratmak gibi bir çok faydası bulunan,  kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması gibi özellikleriyle öne çıkan ve Türkiye’de en yaygın kullanılan asma tavan çeşididir. (Ayrıntılı bilgi: alçıpan asma tavan)
Metal asma tavan
İstenilen her renkte kullanılabilen, yüksek akustik performanslara sahip, montaj kolaylığı ve …