Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: hasır

Genel »

[23 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 3.091 kez okundu]
Dekorasyonda hasır kullanımı

Kurumuş çeşitli bitki saplarından, saz gövdelerinden örülerek oluşturulan dekoratif malzemeye “hasır” adı verilmektedir. El işçiliği ile hasırdan birçok dekoratif ürün ve eşya yapılmaktadır. Türk tarihinin en eski dönemlerinden bugüne hasır sıklıkla kullanılan doğal malzemelerden biridir.
Hasır eşyaları genelde bahçe ve balkon eşyalarında görmeye alışmış iken son dönemlerde hasır eşya ve aksesuarların evin içine de taşındığına şahit olmaktayız.
Ev içinde hasır kullanımına ve uygulama tercihlerine verilebilecek örneklerden bazıları şu şekildedir:

Hasır duvar kağıdı: Doğal …

Perde »

[10 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 5.178 kez okundu]
Japon perde modelleri perde takma çözümü getiriyor

Özgün tasarımı ile dikkat çeken japon perde 2012 yılının beğeni toplayan perdeleri arasında bulunuyor. Farklı ve hoş bir görünüm sunan japon perdelerin özelliği ise farklı ürünlerden çok zengin çeşide sahip olması ve evlerin bütün odalarında kullanılabilme özelliğinde olması.  Ayrıca pratik kullanımı, zarif duruşu da japon perde tercihini ve kullanımını etkiliyor.
Japon perdeler mekanizmalı perde grubu içinde ve en kullanışlı perdeler olmaktadır. Geniş pencereler için ideal olan, Fransız …

Aksesuar, Aydınlatma »

[23 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.849 kez okundu]
Hasır sepet modelleri

Dekorasyon trendlerinde giderek artan doğal görünümlü obje düşkünlüğü, tasarımcıların ahşap mobilyalar kadar hasır sepetlerin de oldukça yaygın bir biçimde kullanmasına neden oluyor. Oldukça şık görünen bir dekorasyon objesi haline dönüşebilen hasır sepetler, farklı boy ve çeşitleriyle geniş bir yelpazede kullanılabiliyor. Bu yıl olduğu gibi gelecek yılın dekorasyon modasında da trend olacağı şimdiden belli olan ahşap mobilya ve aksesuarlarla da oldukça uyumlu bir görünüme sahip olan hasır …

Bahçe, Perde »

[5 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.755 kez okundu]
Kış bahçesi perdesi

Kış bahçeleri, evlerin bahçe bölümlerinde belirli bir alan camekan ile kapatılarak oluşturuluyor ve kış bahçesinde yeterli nemi ve ısıyı dengeleyerek ılıman iklim bitkileri büyütülüyor. Dışarıda kar yağarken içeride çiçekler açıyor. Kış bahçeleri içerisinde barındırdıkları rengarenk çiçekler kadar estetik ve modern görünümleriyle de dikkat çekiyor.  Son yıllarda yaygınlaşan kış bahçeleri evler gibi özenle tasarlanıyor  ve ısı ve ışık durumu perdelerle kontrol altına alınıyor.
Camekandan oluşan kış bahçelerinin tavan …